> Aktuality > Galashow světového parkuru Prague PlayOffs se v O2 areně uskuteční už za týden

Galashow světového parkuru Prague PlayOffs se v O2 areně uskuteční už za týden

Praha 5. prosince – Galashow světového parkuru je za dveřmi. Do zahájení největší světové akce v parkurovém skákání Global Champions Prague PlayOffs 2018 zbývá pouze týden a organizátoři vzkazují: Jsme připraveni. V okolí pražské O2 areny, kde vyvrcholí prestižní parkurový seriál, vyrůstají v těchto dnech první stavby. V úterý 11. prosince dorazí do české metropole první závodní koně. A ve čtvrtek 13. prosince odstartuje souboj šestnácti nejlepších parkurových jezdců a šestnáctky nejlepších týmů světa. Včetně českých Prague Lions.

Přípravy v O2 areně finišují zatím technickými zkouškami, organizátoři se nastěhují do multifunkční haly po skončení probíhajícího mistrovství světa ve florbale. Na prostranství v okolí haly však už je vidět čilý ruch: rostou první stavby. Vše jde podle připraveného harmonogramu, i když ledovka, která v minulých dnech proměnila část Česka v kluziště, přiměla organizátory Prague PlayOffs 2018 k některým úpravám. „Předpověď počasí sledujeme každý den,“ říká Jan Andrlík, předseda organizačního výboru soutěže. „Počasí by pro nás mělo být příznivé, s teplotami kolem nuly.“
Se svým týmem se v posledních týdnech rozhodl pro jednu změnu. Písek, na kterém se bude po čtyři dny v O2 areně závodit a který pro jeho specifické vlastnosti vezou z Německa, měly původně kamiony navážet až příští týden. Jakékoliv zpoždění – třeba zaviněné špatným počasím – je ale nepřípustné. „Z Německa přivážíme 850 tun písku a rozhodli jsme změnit plánovanou logistiku jeho návozu až těsně před akcí. U Prahy jsme zřídili mezisklad, abychom nebyli odkázáni na klimatické podmínky a písek tu byl již týden předem,“ vysvětluje Andrlík.
Toto byl ovšem poslední zásah do již připraveného harmonogramu činností, ostatní je tak, jak má být. „Všechno je stoprocentně připravené a začíná se realizovat,“ shrne Andrlík. „Jdeme do posledního kola.“ Proto už se na parkoviště v okolí O2 areny začaly deset dnů před „výkopem“ sjíždět první kamiony, které přivezly materiál ke stavbě zázemí pro koně, jejich stáje, cvičnou arénu…
„Opravdový kalup začne ale až v pondělí 10. prosince v osm hodin ráno. To dostaneme k dispozici i vnitřek arény,“ připomíná střídání s florbalovým šampionátem sportovní ředitelka soutěže Klára Damborská. To ona má na starosti veškerou závodní infrastrukturu, na jejíž vyladění bude pak mít sotva dva dny. „Což znamená, že budeme muset pracovat i přes noc. A to přijde ten pravý stres.“
Dva týdny před startem PlayOffs proběhla v Praze velká koordinační schůzka mezi českými pořadateli a zástupci zastřešující organizace Global Champions. „Byli jsme pochváleni, že v některých oblastech – třeba v konfiguraci zázemí, transportu nebo ubytování – jsme odvedli takovou práci, že možná bude náročnější pořádat další závody, protože si jezdci i ošetřovatelé zvyknou na velmi vysoký standard,“ dodává Andrlík.
Global Champions Prague PlayOffs 2018 znamenají absolutní vrchol už tak prestižní celoroční soutěže a během čtyř dnů se bude v Praze soutěžit o nevídanou dotaci bezmála 12 milionů eur. „Je to splněný sen,“ říká k pražskému finále Anna Kellnerová z českého týmu Prague Lions. Ten se v celoročním účtování prosadil na devátou pozici, ale v Praze se bude začínat od nuly. A benjamínek českého celku už se těší: „Je to největší soutěž, jaká se kdy uskutečnila.“
K jejímu lesku má přispět také série vystoupení, která vyplní prostor mezi soutěžemi a jimž dává řád zkušený režisér a choreograf Michal Caban. Vrcholem doprovodného programu, který bude k vidění hned čtyřikrát, bude drezura camargských koní, již předvede francouzský mág Jean-François Pignon, vystoupí také Cirk La Putyka nebo akrobatická skupina Horsemen. „Ale teď nemám čas se těšit, ani čas být nervózní,“ říká Caban, „protože práce je pořád hodně.“
Do největší parkurové soutěže v dějinách zbývá už jen pár dnů, ale Praha je definitivně nachystaná nastavit laťku pro budoucnost. „Troufám si tvrdit, že jsme dobře připravení. Teď už by nás nemělo nic překvapit,“ ujišťuje Klára Damborská.
Vstupenky na galashow světového parkuru jsou stále k dispozici v síti Ticketportal. Cena denních vstupenek se pohybuje od 490 Kč do 1990 Kč.

Největší akce světové série v parkurovém skákání – Global Champions Prague PlayOffs 2018 – se uskuteční v Praze. Premiéra prestižní soutěže za účasti elitních jezdců a koní světa bude v O2 areně od 13. do 16. prosince letošního roku. Jejím organizátorem je Czech Equestrian Team.
Vstupenky na galashow světového parkuru jsou v prodeji v síti Ticketportal.cz.
Odkaz na stránku on-line předprodeje najdete na adrese www.pragueplayoffs.com.

ZÁKLADNÍ INFORMACE
Název: Global Champions Prague PlayOffs
Termín: 13.–16. prosince
Dějiště: O2 arena, Praha
Účast: 16 nejlepších týmů světa a 16 nejlepších jezdců světa
Prodej vstupenek: www.ticketportal.cz


TÝM PRAGUE LIONS

ANNA KELLNEROVÁ (ČR)
Jednadvacetiletá jezdkyně vyhrála třikrát mistrovství České republiky v kategoriích starších juniorů a mladých jezdců. Od loňska se účastní světové série Global Champions, kde letos s týmem Prague Lions vyhrála závod v Miami.
ALEŠ OPATRNÝ (ČR)
V sedmatřiceti letech patří stabilně k nejlepším českým parkurovým jezdcům. V roce 2000 vybojoval zlato na mistrovství Evropy mladých jezdců ve Velké Británii, dvakrát se účastnil finále Světového poháru, je několikanásobným mistrem republiky.
PEDER FREDRICSON (ŠVÉDSKO)
Šestatyřicetiletý Švéd patří dle žebříčku Mezinárodní jezdecké federace FEI k absolutně nejlepším jezdcům světa. Na olympiádě v Riu vyjel s hnědákem H & M All In stříbro v soutěži jednotlivců a o rok později se stejným koněm vyhrál mistrovství Evropy jednotlivců v Göteborgu.
NIELS BRUYNSEELS (BELGIE)
Pětatřicetiletý Belgičan se dlouhodobě pohybuje v nejlepší světové dvacítce. Jako mladý jezdec má stříbrnou medaili z evropského šampionátu 2004 ve Vilamoura.
GERCO SCHRÖDER (NIZOZEMSKO)
Nizozemský reprezentant (nar. 1978) je držitelem zlaté medaile ze soutěže družstev na Světových jezdeckých hrách v roce 2006 v Cáchách a 2014 v Caen. V roce 2012 si dojel pro stříbro na olympiádě v Londýně jak v individuálním, tak v týmovém hodnocení.

• LGCT – Longines Global Champions Tour je prestižní světová série pořádaná v největších světových destinacích včetně Mexico City, Monaka, Miami Beach, Šanghaje, Londýna, Paříže, Říma nebo v katarského Dauhá. V průběhu roku se uskuteční 16 kol v rámci Velkých cen jednotlivých závodních mítinků. Do vrcholných soutěží, v nichž je možné sbírat body do žebříčku, postupuje vždy nejlepších 25 jezdců z dílčích kvalifikací. Vítězové pak získají právo startovat v Super Grand Prix při Global Champions Prague PlayOffs . (www.globalchampionstour.com)
• GCL – Global Champions League je týmová soutěž pořádaná souběžně s Longines Global Champions Tour. V průběhu roku se uskuteční 16 kvalifikačních kol, ze kterých se probojuje šestnáct nejlepších týmů do tzv. Super Cupu během Global Champions Prague Playoffs. Dvanáct z nich se utká první den ve čtvrtfinále, čtyři nejlepší postupují rovnou do semifinále, kde se potkají s osmičkou postupujících. Finále Super Cupu je otevřené již pouze pro šest nejúspěšnějších celků. (www.globalchampionsleague.com)
• CET – Czech Equestrian Team je akciovou společností, která vznikla s myšlenkou podpořit rozvoj jezdeckého sportu v České republice. Na prvním místě je pro společnost podpora talentovaných sportovců, lidí i koní, a také propagace jezdectví mezi laickou veřejností. V roce 2018 se poprvé stává pořadatelem Global Champions Prague PlayOffs. (www.c-e-t.cz)

Mohlo by Vás zajímat

CSWE – Pilotní seminář na práci s dobytkem

Rádi bychom vám představili poslední test v soutěži Working equitation a to „Test s dobytkem“. …