> Aktuality > Halovou sezónu opět oživí Zimní jezdecký pohár

Halovou sezónu opět oživí Zimní jezdecký pohár

Za výrazné podpory České jezdecké federace se uskuteční již šestý ročník Zimního jezdeckého poháru. Seriál halových závodů odstartuje v únoru a vyvrcholí finálovými soutěžemi ve druhé polovině března při již tradičním a populárním Jezdeckém festivalu.

Zimní jezdecký pohár je nejvýznamnějším tuzemským podnikem halové sezony. Soutěže v parkurovém skákání a v závodech spřežení budou mít celkem osm kvalifikačních kol, pro každou disciplínu čtyři. Při finálovém víkendu se ještě navíc představí i drezurní jezdci a voltižisté.

„Česká jezdecká federace bude opět, stejně jako v předchozích dvou letech, partnerem Zimního jezdeckého poháru. Podobné projekty, při kterých je široké veřejnosti prezentováno více jezdeckých disciplín, velmi vítáme a jsme rádi, že se těší velkému zájmu fanoušků,“ uvedla prezidentka České jezdecké federace Olga Plachá.

Zimní jezdecký pohár a jeho vyvrcholení v podobě Jezdeckého festivalu navíc nabízí také výbornou sportovní úroveň. „Každý rok jsou v něm k vidění výtečné výkony, příležitost ukázat své umění dostávají i mladí závodníci,“ pochvaluje si Plachá.

Po pěti úspěšných letech se mění místo konání Jezdeckého festivalu, Lysou nad Labem vystřídá areál v Královicích u Slaného, jeden z nejmodernějších v Česku.

Tisková zpráva, foto: Josef Malinovský

Mohlo by Vás zajímat

CSWE – Pilotní seminář na práci s dobytkem

Rádi bychom vám představili poslední test v soutěži Working equitation a to „Test s dobytkem“. …