> Z časopisu > Ochutnávka z červnového čísla: Berany berany pad!

Ochutnávka z červnového čísla: Berany berany pad!

Berany berany pad!

Aneb velká recenze padů různých druhů i velikostí

Pady a jezdecké podložky. Boom, který momentálně toto odvětví jezdeckých potřeb (možná ještě spolu s bezkostrovými sedly) zažívá, jste možná zaznamenali. Možná už jste se sami stali majitelem této jezdecké pomůcky nebo jste se s ní setkali v oddíle či u někoho známého.

Na snímku: Gelový pad Valteřice

Důvodů, proč lidé vyhledávají alternativy ke klasickým sedlům, může být mnoho. Opakované marné snahy napasovat kostrové sedlo, bolavé hřbety koní, snaha zlepšit si sed, jednoduše zpestření při ježdění nebo i estetika… Je fajn, že žijeme v době, kdy máme téměř neomezené možnosti a za pomoci internetu můžeme vyhledat ten správný kousek vyhovující našim představám a potřebám. Nabídka je však tak široká, že může mít člověk (nejen začátečník v oboru) až problém se ve zboží zorientovat a vybrat pro sebe hned napoprvé to, co hledá. Je to podobné jako se sedlem, existuje řada variant, materiálů, cenových hladin a celkově – čert aby se v tom vyznal, když nemáme výherní los v loterii a tím prostředky na zakoupení všech a postupné třídění pro nález toho ideálního. A právě proto vznikla tato recenze.

Není černobílým návodem, který vám jednoznačně řekne, jaký pad ANO/NE, stejně jako by neměla být žádná jiná recenze tak zásadní při vašem rozhodování – vždy se jedná o subjektivní vnímání jejího autora. Ale přece jen doufám, že vám pomůže zorientovat se alespoň trošku v nabídce, zjistit, z jakých materiálů bývají jezdecké podložky vyráběny, k čemu všemu mohou sloužit, od kolika do kolika tak mohou stát. V průběhu několika let u koní jsem zaznamenala spoustu výrobků pro ježdění „alternativně bez sedla“, v posledních několika měsících se na mne obrátilo hned několik zvědavců o radu při výběru vhodného padu, a tak jsem nelenila, poprosila přátele, výrobce i distributory o zapůjčení jejich výrobků a rozhodla se, že se vám pokusím naservírovat veškeré informace i fotografie v jednom článku…

Nejlépe hodnocené byly dva modely, toto je jeden z nich – Brockamp

(více v červnovém čísle časopisu Koně & hříbata)

Text a foto: Tereza Kucharská

Mohlo by Vás zajímat

Ochutnávka z březnového čísla: Po zimě do kondice

Na úvod mi dovolte pár slov, která zdánlivě s tématem nesouvisí, ALE… …ALE vždy, než …