> Z časopisu > Ochutnávka z červnového čísla: Začínáme s „cirkusem“

Ochutnávka z červnového čísla: Začínáme s „cirkusem“

Začínáme s „cirkusem“
Práce na snížení citlivosti

Cesta k tomu, že náš kůň bude mít našlápnuto stát se profesionálním „cirkusákem“, který oslní i náročné publikum, nemusí být až tak trnitá a strastiplná, jak si možná mnozí z nás myslí. Právě naopak. Může to být cesta plná porozumění, legrace a zábavy. Cesta, kterou, když ji najdete, nebudete možná chtít nikdy opustit. A na jejím konci nejspíš nebudete mít jen „koně cirkusáka“, ale i toho nejlepšího, nejspokojenějšího a nejspolehlivějšího kamaráda, naprosto spolehlivého koně pro volný čas.
Většina z nás vlastní nebo jezdí koně, kteří, tak jako my sami, nejsou bez chyby. Jeden nás každý víkend potrápí tím, že zvesela kozluje, kdykoliv z křoví vyletí ptáček, druhý nás „odveze“, když při průchodu vesnicí „zazpívá“ cirkulárka, jiný ukončí plánovaný výlet, protože nedokáže přejít přes řeku.
Jak se s tím vším vypořádat? Jak si připravit koně, s kterým se budeme moci vydat nejen na klidnou, bezpečnou vyjížďku krajinou, ale třeba i na malou show, kde předvedeme pro potěšení druhých pár cirkusových triků?
Vše začíná dokonale zvládnutým základním výcvikem. Ale to samo o sobě samozřejmě stačit nebude…

(více v červnovém čísle časopisu Koně & hříbata)

Text: Gabriela Rotová
Foto: Gabriela Rotová, Zuzana Tillerová

Mohlo by Vás zajímat

Ochutnávka z březnového čísla: Po zimě do kondice

Na úvod mi dovolte pár slov, která zdánlivě s tématem nesouvisí, ALE… …ALE vždy, než …