> Z časopisu > Ochutnávka ze sprnového čísla: BOBEK a Klára Fečková

Ochutnávka ze sprnového čísla: BOBEK a Klára Fečková

Když si srdce vybere samo: BOBEK a Klára Fečková
Ne náhodou jsem zalovila v doktorském prostředí hned pro dva silné příběhy dvou veterinářek, kolegyň na jednom pracovišti. Každý příběh je úplně jiný, ale oba mají hodně společného. První vyprávění bude o Bobíčkovi – tak svého prince v koňské kůži oslovuje ošetřovatelka a „osobní opatrovnice“ Klára.
Bobek, vlastním jménem Lawrence, je synem výtečného plnokrevníka Lauries Crusadora. Jako perspektivní dvouletek byl zakoupen do jedné sportovní stáje s předpoklady pro drezúru, a tak se z Německa přestěhoval do Karlových Varů.
„Poprvé jsem ho viděla před osmi lety, na začátku mého působení ve Varech. Zrovna se vrátil z veterinární kliniky v Mnichově, kde podstoupil operaci tenkého střeva. Drobný ryzáček s velkou lysinou a ponožkami na třech končetinách mě zaujal na první pohled, ač vyhublý a s atrofovanými svaly, měl typický vzhled koně po těžkých kolikových problémech. Během následujícího roku jsem se s ním asi třikrát setkala pracovně kvůli lehkým kolikovým problémům. Pokaždé stačila aplikace léků proti bolesti a koník byl zase na chvíli v pořádku,“ začíná s vyprávěním Klára a ihned jedním dechem pokračuje: „Zlom nastal na přelomu září a října 2011. Začal mít problémy se zácpou…
(více v srpnovém čísle časopisu Koně & hříbata)

Lawrence 35
* 2006
Hannoverský kůň
Matka: Diana
Otec: Lauries Crusador xx

Připravila: Marcela Kozová
Foto: Marcela Kozová

Mohlo by Vás zajímat

Ochutnávka z dubnového čísla: Příprava klisny k reprodukci

Chcete připustit svou klisnu a dočkat se zdravého hříběte, které bude splněním vašeho chovatelského snu? …