> Reportáže > Události tropického srpnového dostihového dění na karlovarské dráze

Události tropického srpnového dostihového dění na karlovarské dráze

Události tropického srpnového dostihového dění na karlovarské dráze

Střípky z 5. srpna
1/
Cena Města Karlovy Vary má ze všech karlovarských dostihů nejdelší tradici. Jako ústřední dostih byla uváděná již při slavnostním zahajovacím mítinku v roce 1899. Desítky let nosí přívlastek Memoriál Josefa Dolejšího – na památku na karlovarského rodáka a žokeje z 80. let minulého století. V nepočetné, ale kvalitní sestavě tříletých a starších středotraťařů, která se v letošním 89. ročníku sešla, byla pozornost upřena na vítěze Českého i slovenského derby z roku 2015 Touch Of Geniuse, ten ale stačil na čtvrté místo. Nedávný vítěz karlovarského dvojkového testu a loni čtvrtý v Ceně Města Karlovy Vary Sir Sun ukázal, že stále drží formu. Po boji o půl délky zvítězil před zástupcem tříletého ročníku Cape Freedomem. Třetí pozici uhájil tempař Montjeu Third. Jiří Chaloupka si připsal čtvrtý triumf a stává se nejúspěšnějším jezdcem Ceny Města. V letech 2005 a 2007 zvítězil s Torlusem a v roce 2010 s Oligarchem. Trenér A. Šavujev připravil potřetí za sebou koně, který doběhl na druhém místě (2016 Aldzarb a 2017 Aldar).

Sir Sun vítězí v Ceně Města Karlovy Vary

2/
Skromné pole pěti koní se sešlo v jedničkové 10. Velké ceně BBAG. Ve dvoukilometrovém dostihu přístupnému pouze zahraničním nákupům zmiňované dražební společnosti poměřili síly dva letošní derbisté Oriental Glory a Forever Dry. V Českém i Slovenském derby sice doběhli mimo dotovaná místa, tentokrát doběhli podle papírových předpokladů. Prvně jmenovaný skončil třetí, bělouš trenéra Josefa Váni Forever Dry se dočkal svého premiérového triumfu.

3/
Mezinárodní příchuť měl Memoriál Jiřího Chaloupky, který spadal do seriálu Mistrovství amatérských jezdkyň Fegentri. Zúčastnilo se ho pět českých a pět zahraničních amazonek (Švýcarsko, Německo, Belgie, Norsko, Francie). Čestné ceny si z rukou Václava Chaloupky převzala Švýcarka Naomi Heller, která do cíle po desetiměsíční přestávce dovedla na první pozici hnědku Like A Trinity.

4/
Čtvrtého prvenství v řadě dosáhl výjimečný Linngar, který úspěšně střídá roviny s překážkami (dvě na rovině a dvě na překážkách).

Střípky z 19. srpna

5/
39. CENA MASISE – POHÁR GRANDHOTELU PUPP za podpory CHARVÁT Group s.r.o. (I. kat., 1200 m), první důležitý test dvouletých v nejvyšší kategorii, se podle očekávání stala jistou záležitostí favoritky Near To Be Rich. Mohutná hnědka stáje DS Pegas v přesilovce klisen využila zkušenosti z předchozích dvou startů – pátého místa ve Francii při svém debutu a suverénního triumfu v červencovém trojkovém dostihu na karlovarském závodišti. Od startu určovala tempo a v cílové rovince odskočila svým nejbližším pronásledovatelům s náskokem pohodlných dvou a čtvrt délek. Z tria koní trenérky H. Vocáskové byla nejúspěšnější Tularka (třetí), spolufavoritka Falcon Baby doběhla čtvrtá za ryzákem Lauderdale.

Near To Be Rich chválená žokejem Foretem daleko před cílem Ceny Masise

6/
Triumfem desetinového favorita skončila mezinárodně obsazená 1. cena společnosti LOKOTRANS (II. kat., 2400 m). Touch Of Genius odolal po boji o jednu a čtvrt délky nátlaku spolehlivé Vědmy, jediné klisny a zároveň jediného zástupce českého chovu na startu.

Touch Of genius

7/
Vendula Korečková, nejúspěšnější amazonka právě probíhající sezóny, si po vítězství v sedle dvouletého Chiouboucara připsala v pořadí patnáctý plný zásah a překonala tak svůj osobní rekord v počtu vítězství během sezóny.

Chiouboucar

8/
Během jednoho odpoledne zaznamenal žokej Jan Verner double. Po triumfu na rovině s Rolalizou se na vítězné vlně svezl také v překážkovém dostihu v sedle talentované skokanky Fifinky, která vyhrála potřetí v řadě.

Fifinka

9/
Pravým švihákem lázeňským je bělouš Pale Martini. Z pěti vítězných startů čtyř dosáhl právě na zdejším závodišti. Navzdory nejvyšší nesené hmotnosti lehce porazil favorita Bob Hearta (čtvrtý), Kissi Boye (druhý) a Parketu (třetí).

Pale Martini a Kissi Boy

 

Připravila: Marcela Kozová
Foto: Autorka

Mohlo by Vás zajímat

Jarní Skalická Show a Hobby Horsing

V sobotu 30. 3. 2019 jsme v našem areálu uspořádali Jarní Skalickou Show. Počasí organizátorům …