> Ostatní > Křemelina pro koně

Křemelina pro koně

PR článek

Trápí vaše čtyřnohé přátele problémy spojené s parazity vnitřními nebo vnějšími nebo třeba bolesti kloubů? Potom si jistě zaslouží pomoc, která může přijít například v podobě křemeliny pro zvířata.

Co je to křemelina?
Křemelina je látka, která se přirozeně vyskytuje na dně sladkovodních jezer i moří a oceánů. Jedná se v zásadě o mikroskopické, křemičité schránky řas nazývaných rozsivky. Proto se také někdy můžete setkat s pojmem „rozsivková zemina“.
Křemelina má v současné době skutečně obrovské množství využití. Drtivá většina této látky putuje do různých průmyslových odvětví a dále se zpracovává (zejména tzv. kalcinací). Nejkvalitnější a nejčistší druhy křemeliny však mohou sloužit i pro přímou konzumaci a podporu zdraví jak lidí, tak i zvířat.

Jak křemelina pomáhá?
Křemelina je velice účinná především jako prostředek pro detoxikaci organismu, hlavně pak trávicího traktu. To ale není vše. Jde také o velice bohatý zdroj přírodního křemíku, což je prvek naprosto zásadní pro zdraví celého pohybového aparátu, ale také dalších tkání (zejména cév).
Křemelina je výborným pomocníkem proti střevním parazitům, mikrobům, virům i proti odpadním látkám a škodlivinám. Pomoci může nejen při problémech s trávením, ale také podporuje zdraví pokožky a vlasů (nebo v případě zvířat srsti), drápů, kostí, kloubů, cév a podobně.

Jak působí křemelina u zvířat?
Křemelina pro zvířata má na naše čtyřnohé přátele podobné účinky jako na lidi. Používá se především při boji s parazity, při poúrazových stavech nebo pro starší zvířata (pro podporu zdraví pohybového ústrojí), zkušenosti ukazují, že křemelina je také silný spojenec v prevenci mastitidy.
Křemelinu lze používat jak pro menší domácí mazlíčky, jako jsou psi, kočky, nebo dokonce králíci či morčata, tak i pro velká hospodářská zvířata, jako jsou krávy, koně nebo například ovce. Křemelinu lze používat jako součást krmení (dávkování závisí na velikosti zvířete) nebo ji aplikovat vnějším způsobem rozprášením na srst a pelech.

www.vitatrend.cz

Mohlo by Vás zajímat

Knihy: Kdopak to tu běžel?

S. Ernsten, Ch. Henkel: Kdopak to tu běžel? Nádherná knížka o stopách zvířat ve sněhu …