> Reportáže > Pedro Torres Academy Cup

Pedro Torres Academy Cup

Pedro Torres Academy Cup,
historicky první kompletní závody Working Equitation s mezinárodní účastí v České republice

Stanisla Kindlová a Fausto při testu s dobytkem

Legendární Pedro Torres navštívil Českou republiku

Mimořádné jezdecké závody se konaly v nádherném zduchovickém areálu ve dnech 21. a 22. září 2019. Účastníci závodů byli z Německa, Rakouska a samozřejmě také ze spolku CSWE z České republiky.

Mimořádné byly ze tří hlavních důvodů. Prvním důvodem je, že to byly v České Republice historicky první kompletní závody Working Equitation s mezinárodní účastí!
Druhým důvodem je, že závody byly kvalifikační pro mistrovství Evropy Working Equitation pro rok 2020.
Třetí důvod mimořádnosti napovídá už název „Pedro Torres Academy Cup“. Tou největší událostí, v rámci těchto závodů, byla totiž osobní přítomnost několikanásobného mistra světa, Evropy a nejvýznamnější osobnosti této disciplíny – Pedra Torrese.

Pedro Torres

Jak se vlastně zrodil nápad pořádat takové závody u nás?
Členové týmů CSWE jsou pravidelnými účastníky soustředění s Pedrem Torresem. Při jednom takovém soustředění, během společného příjemného večera, po dobré večeři a sklence vína, se zrodila myšlenka o závodech Working Equitation v České republice za účasti právě Pedra Torrese. Pedro je nejen perfektní jezdec, trenér a závodník. On je hlavně skvělý člověk a svým studentům je vždy na blízku a udělá pro ně maximum. Bez váhání tedy souhlasil, že závodům Working Equitation v České republice bude rád dělat mentora a zaštítí jménem své jezdecké akademie tyto plánované závody.
A tak se stalo, že vznikl projekt Pedro Torres Academy Cup – závody working equitation, na kterých spolupracovali členové spolku CSWE a Pedro Torres.

Kromě české národní rozhodčí working equitation Jany Bílkové byl rozhodčím na Pedro Torres Academy Cupu také Yves Manzanares. Tento velmi milý pán je z Francie a je to zkušený, profesionální rozhodčí, který je jako jeden z 12 mezinárodních WAWE rozhodčích Working Equitation, kteří jsou přítomni při mezinárodních, kvalifikačních závodech working equitation po celém světě.

Jezdci před zahájením soutěže Testu s dobytkem při posledních instrukcí z úst francouzského rozhodčího Yvese Manzanarese

Každá soutěž měla české účastníky
Vypsané byly tři nejvyšší soutěže: S, P a Masters. V sobotu se konaly drezúrní testy a testy ovladatelnosti. V neděli pak mohli diváci vidět napínavé testy rychlosti a také testy s dobytkem, které jsou tradiční součástí závodů Working Equitation.
Soutěž S vyhrála česká dvojice Richard Bogusch s klisnou Aromou nad německými jezdkyněmi Vanessou Messthaler a Iris Lanzinger.
Soutěž P byla bodově velice vyrovnaná a rozhodl test rychlosti. Nakonec se na prvním místě umístila rakouská jezdkyně Alexandra Tassul s Cornellem 16. Česká dvojice Stanislava Kindlová a Fausto byli v soutěži P druzí. Třetí místo obsadila německá dvojice Nadja Felicia Strechhahn s Farukem. Tato dvojice z německa byla také nejúspěšnější v testu s dobytkem. Další českou závodní dvojicí v soutěži P byla Pavlína Kristová a Carbonero XXXVI. Ti byli na čtvrtém místě.
Také soutěž Masters, nejvyšší soutěž Working Equitation, a zároveň soutěž kvalifikační pro mistrovství evropy 2020 working equitation, měla české zástupce. Byli to Lenka Šteklová a Ahoto, kteří byli druzí za zkušenou výherní dvojicí z rakouska Claudií Trummel s Ulissesem. Na třetím místě německá jezdkyně Daniela Brandhofer a její Distinto.

Lenka Šteklová a Ahoto při oddělení telete při testu s dobytkem

Pro účastníky Pedro Torres Academy Cupu byla nesmírně přínosná prohlídka testů ovladatelnosti a rychlosti. Pedro Torres totiž prošel postupně se všemi soutěžními třídami všechny překážky. U každé překážky profesionálně, srozumitelně, a také vtipně, předal co nejvíce informací a zkušeností.
Pedro Torres také sám navrhl a nakreslil plánky testů ovladatelnosti a rychlosti speciálně pro Pedro Torres Academy Cup. Tyto plánky s věnováním a osobním podpisem Pedra Torrese si pak všichni účastníci závodů mohli odnést jako milou pozornost a vzpomínku na výjimečné závody Pedro Torres Academy Cup.

Pedro Torres při procházení Testu ovladatelnosti s jezdci

Kvalitní zázemí jezdeckého areálu Zduchovice, krásné počasí, báječná parta všech účastníků, profesionalita rozhodčích a skvělý Pedro Torres… To vše utvořilo nezapomenutelný workingový víkend s rodinnou atmosférou, který jak všichni doufáme se bude pravidelně opakovat.

A co o závodech říká přímo Pedro Torres?
„Byl jsem velmi spokojený s jezdeckým areálem ve Zduchovicích. Velmi oceňuji kvalitu povrchů i super zázemí pro koně a jezdce. Během celého víkendu jsem se dobře bavil, užíval si přátelskou atmosféru a nadšení všech účastníků, pomocníků a organizátorů akce. Byl jsem velmi potěšen, že jsem mohl poradit a předat své zkušennosti při prohlídce testů. Chtěl bych zdůraznit velký dík všem, kteří se podíleli na organizaci a chodu závodů a pochválit bezproblémový chod celé akce. Jsem velmi pyšný, že Pedro Torres Academy mohla být součástí těchto závodů a také je to začátek pro domluvu pro další ročník Pedro Torres Academy Cup. Děkuji.“

Autoři článku: Lenka Šteklová a Veronika Srbová

Fotogalerie:

NC třída M: „Masters Pedro Torres Academy Cup“

Lenka Šteklová na koni Ahoto (CZE) překonání překážky býk – navléknutí kroužku na tyč (celkově 2. místo)
Daniela Brandhofer s koněm Distinto (GER) překonávání paralelního slalomu (celkově 3. místo)
Claudia Trummel s koněm Ulisses (AUT) – překonání překážky paralelního slalomu (celkově 1. místo)

NC třída P: „Advanced Pedro Torres Academy Cup“

Stanislava Kindlová a Fausto (CZE), překonání překážky paralelní slalom (celkové pořadí 2. místo).jpg
Pavlína Kristová na koni Carbonero XXXVI (CZE) – překonání paralelního slalomu (celkové pořadí 4. místo)
F. M. Streichhahn na koni Faruk (GER) – vjetí do překážky ohrádka (celkové pořadí 3. místo)
Alexandra Tassul na koni Cornell 16 (AUT) Překonání překážky cavaleta (celkové pořadí 1. místo)

NC třída S: „Intermediate Pedro Torres Academy Cup“

Iris Lanzinger na koni Dadiva (GER) – plynulé překonání překážky Ohrádka (celkově 3. místo)
Vanessa Messthaler na koni Hennesy Fore (GER) – překážka Býk navléknutí kroužku na garrochu (celkově 2. místo)
Richard Bogusch a Aroma (CZE) – Překonání můstku (celkově 1. místo)