Elise van de Mheen a Ferdinand B

Global Champions Prague Playoffs 2019 – sobota

Text a foto: Lenka Šilhová

Rámcové soutěže kde vteřiny rozhodují
Soutěž České televize (135cm) umožnila divákům sledovat v rozeskakování velmi napínavý závod s časem. Vyhrála rakouská jezdkyně Josefina Goess-Saurau s valachem Cassijo 2. V těsném závěsu za ní se umístila na druhé příčce Tereza Svobodová s klisnou Británie. Třetí místo vybojovala američanka Isabelle Russekoff v sedle valacha Diamant Des Biez.

Josefina Goess-Saurau a Cassijo 2

V další soutěži Equestrians (145cm) taktéž nebyla nouze o počítání vteřin do posledního skoku a proběhnutí cílem. Každá zkratka se počítala. Nejrychleji zajela Elise van de Mheen s valachem Ferdinandem B. Druhé místo vybojoval Vincent Dings s valachem Daylight. Třetí místo nakonec získal Ondřej Zvára s valachem Chaccolan.
Soutěž E15 (150cm) naladila celou O2 arenu před hlavní soutěží dne na velmi pozitivní vlnu. V rozeskakování jsme mohli sledovat celkem 16 dvojic. Tak jako v předchozích soutěžích, sledovali jsme jezdce, kteří se nebáli odvážných tras po parkuru. První místo získal francouzský jezdec Titouan Schumacher s valachem Atome Z. Předjeli své soupeře o necelou vteřinu a půl. Druhé místo ukořistil Leopold van Asten s klisnou VDL Groep Miss Untouchable. O čtyři vteřiny pomalejší Bart Bles obsadil s valachem Kriskas DV třetí místo.

Titouan Schumacher a Atome Z

Super Grand Prix
Horký favorit s nejvíce body v Longines Global Champions Tour, britský jezdec Ben Maher, rozhodně nezklamal. V prvním kole Grand Prix se podařilo pouze čtyřem dvojicím udržet čisté konto. Ben Maher a Explosion W měli nejrychlejší čas, díky čemuž věděl, že v druhém kole pojede jako poslední. Což se ukázalo jako velmi výhodná pozice. Už při vjezdu do arény věděl, že nikdo z předchozích jezdců si neudržel nulu z předchozího kola, tudíž stačilo nechybovat a vejít se do předepsaného času. A to také zvládl. Na druhé místo posunul Darragha Kennyho s hřebcem Balou du Reventon. Trojici uzavřel Martin Fuchs s valachem Clooney 51.

Ben Maher a Explosion W

Mohlo by Vás zajímat

Pedro Torres Academy Cup

Pedro Torres Academy Cup, historicky první kompletní závody Working Equitation s mezinárodní účastí v České …